İç Hastalıkları

İç hastalıkları kendi içinde dallara ayrılan geniş bir tıp dalıdır. Bu birim, erişkin hastaların ayakta tedavilerinin düzenlendiği ilk başvuru merkezidir. Poliklinikte kılavuz görevi üstlenen bu birimde hastaya doğru teşhisin koyulması ve doğru tedavinin düzenlenmesi büyük önem taşır.

İç hastalıkları biriminde erişkin bireylerin medikal tedavi gerektiren hastalıkları incelenir, araştırılır, uygun tedavileri yapılır ve gerekli hallerde daha ileri düzey tetkik ve tedavileri yapabilecek yan dallara yönlendirme yapılır.

Dr. Acar Polikliği İç Hastalıkları bölümünde genel iç hastalıklarının yanı sıra hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklar için tedavi hizmeti sunulmaktadır. Hastalarımızın tedavilerini, konsültasyonlarını, ameliyat öncesi hazırlıklarını ve gerekli girişimlerini bu birim gerçekleştirmektedir.


Özel Dr. Acar Polikliniği
Hizmetlerimiz

Dr. Acar Polikliniğinde İç Hastalıkları bölümünde verilen hizmetler

Şeker Hastalığı (Diyabet)

Temelde Tip 1 Diyabet ve Tip 2 Diyabet olarak iki türü bulunan şeker hastalığında hastalığa neden olan etmenler bu türlere göre farklılık göstermektedir.


Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)

Hipertansiyon hastalığı tüm dünyada yaygın olarak görülen kronik rahatsızlıkların başında gelir. Ülkemizde neredeyse 15 milyon kişi, yani her 3 kişiden biri yüksek tansiyon belirtileri taşır.


Yüksek Kolesterol ve Kan Yağları

Kolesterol, normalde her insanın kanında bulunan ve hücre zarları ile bazı hormonların yapımında kullanılan bir maddedir. Büyüme ve gelişmeyi sağlar. Kolesterol büyük oranda vücutta üretilir.Kalp Hastalıkları

Kalp, vücudun ve hayatın kaynağı olarak görülen bir organdır. Anne karnında gelişen ilk organ kalptir ve daha sonra değer organların gelişmesine ve beslenmesine yardımcı olur.


Mide, Bağırsak, Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları

Böbrekler, yumruğunuzun büyüklüğünde fasulye şeklindeki organlardır. Sırtınıza doğru göğüs kafenizin altında bulunurlar. Böbreklerin en önemli görevlerinden bir vücudunuzun toksinleri atmasına yardımcı olmaktır.


Üst Solunum Yolları ve Akciğer Hastalıkları

Virüslerin bulaşması direkt temasla ya da damlacık yoluyla olabiliyor. Kişinin hapşırması, öksürmesi hatta sadece nefes alıp vermesiyle damlacık şeklinde viral partiküller havada asılı kalıyor.Tiroit ve Hormonal Hastalıklar (Endokrinolojik Hastalıklar)

Endokrinoloji, vücutta hormon salgılayan birçok salgı bezini kontrol eden ve bu salgı bezlerinin hastalıklarını inceleyen tıp dalıdır. Bu dokulara sinyaller göndererek onların çalışmasını sağlarlar.


Hepatit Taraması

Hastalık, enfekte kişinin kan veya diğer vücut sıvıları (kan, semen, vajina sıvısı) ile bulaşır. Hastalığın yaygın olduğu bölgelerde Hepatit B virüsü, çoğunlukla doğumda çocuğa geçer.


Kas İskeleti Sistemi Hastalıkları

Vücudumuzun kas iskelet sistemi kemikler, eklemler, kaslar, ligamentler, tendonlar ve sinirlerden meydana gelir. Bu yapılardan herhangi birinde sorun olması kişinin yaşam kalitesini büyük oranda etkiler.Osteoporoz

Osteoporozun en yaygın belirtisi, omurga ve sırt bölgesinde oluşan ağrılardır. Bu ağrıların nedeni de zayıflayan kemikte görülen mikro kırıklar olarak açıklanmaktadır. Kemiklerde mikroskobik düzeyde bir sürü kırık vardır.


Romatizma ve Bağlı Rahatsızlıklar

Eklemlerde ağrı, şişlik, deformite: Bazen tek bir eklem, bazen birden fazla eklem tutulabilir. Ağrı istirahatte görülebileceği gibi hareketle artan bir yapıda da olabilir.


Kansızlık ve Kan Hastalıkları

Kansızlık ya da anemi, vücutta organ ve dokulara yeterli düzeyde oksijen taşımak için gerekli miktarda sağlıklı kırmızı kan hücresi bulunmadığı zaman ortaya çıkan bir durumdur.ozel-cosmedica-tipmerkezi-logo

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
ozel-cosmedica-tipmerkezi-logo

SAĞLIĞINIZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
+90 544 556 05 55


24/7 ACİL DURUM NUMARASI

Tıbbi acil bir ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve tıbbi yardım sağlayacağız.
Özel Cosmedica Tıp Merkezi © 2024 – Tüm hakları saklıdır.Özel Cosmedica Tıp Merkezi © 2024 – Tüm hakları saklıdır.